Akyaka'da gezilecek yerler

Kadın Azmağı

Azmak, eski çağlardan beri ilgi alanı olmuştur. Azmak suyu sodalıdır ve bunu fark eden kadınlar yöre köylerden gelip çamaşırlarını burada yıkamışlardır. Neyse ki teknoloji Azmak kıyılarını çamaşır yıkama alanı olmaktan çıkarmış ve güzel bir mesire yeri olarak ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Suyun denize döküldüğü alandan başlayarak Azmak boyunca yürüyebilir ve bu doğal zenginliği yaşayabilirsiniz. Yaz akşamları çevresine doğal klima hizmeti vermektedir. Eğer kıyılarında iseniz boğucu sıcakları doğal klima ile serinleyerek geçiriyorsunuz demektir. Azmak suyu bir hayli soğuktur. Ayaklarınızı suya sokmaya niyet ederseniz zaten bu soğu hissedeceksiniz. Gençlerin gezi teknelerinden o soğuk suya atlayışlarını görünce eminim içiniz titreyecektir. Kıyı boyu doğal zenginlikler içinde tüm doğal yaşam ortamını göreceksiniz. Halen el değmemiş olması çok büyük şans ve insanın doğal zenginliklere ne kadar ihtiyacı olduğunu bir kez daha hissedeceksiniz. Mutlaka sevdikleriniz ile birlikte kıyısında yürüyüş yapınız. Limandan kalkan tekne turları ile Azmak suyunun üzerinde bir gezinti size unutulmaz anlar yaşatabilir. Mutlaka Azmak suyunu ziyaret ediniz.


Orman Kamp Yeri

Akyaka, sahil kesiminde denize bakan orman kaplı yamaçlar ve koyları ile doğal görüntüsü içinde sizi bekliyor. Orman içerisinde yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüş parkurunda ister yürüyüş ister spor yapabilirsiniz. Çam ağaçları içerisinde bol oksijenli geçirdiğiniz gün hayatınızda mutlaka özlemini çektiğiniz bir gün olacaktır.  Akyaka orman alanı koruma altındadır. Piknik yapabileceğiniz en güzel noktalardan biridir. Unutmayın ormanda ateş yakmak yasaktır. Yiyeceklerinizi hazır halde götürmeniz gerekir.  Akyaka ziyaretinizde sevdikleriniz ile mutlaka bir gün geçirmek isteyeceğiniz doğal bir parkurdur. Biz de mutlaka Orman kampını ziyaret etmenizi öneriyoruz.                                                                                                       


Gökova Köyü

Gökova; 25 sene öncesi Marmaris'e gidenler hatırlarlar. Yolun iki tarafı da Okaliptüs ağaçları kaplı çok güzel bir görüntüsü olan yol üzerinde, yerini korumaktadır.  Yeni yolların yapılması ile artık o Okaliptüs kaplı yol kullanılmamakla birlikte hala doğal güzelliğini korumaktadır. Şimdi o ağaçlar ile üstü tamamen kapanmış olan yolda yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilirsiniz. İnsanın içi ferahlıyor, inanın bir kere bu duyguyu yaşamak lazım. Cumartesi günü kurulan kapsamlı Gökova halk pazarı ayrıca Gökova'yı ziyaret etmenize fırsat olabilir. Aklınızda olup aradığınız bir sürü organik ve doğal ürünü bu pazarda bulmanız mümkün. Sağlıklı yaşam için iyi bir gün olabilir ve ziyaret etmenizi öneriyoruz.


Marmaris

Marmaris, Akyaka'ya 36 km uzaklıktadır. Akyaka'dan sabah 10.00’da ve akşam 16.00’da hareket eden Büyükşehir Belediye otobüsleri ile Marmaris’e gidebilirsiniz.  Dönüş içinde ayni otobüsleri kullanabilirsiniz. Yol yaklaşık 25-30 dakika sürmektedir. Marmaris'i görmediyseniz mutlaka günü birlik bir gezi planlayınız. Marmaris kıyısından ufka bakmak ayrıca çok güzeldir. Mutlaka Marmaris için zaman ayırınız.


Köyceğiz

Köyceğiz, Fethiye yolu üzerindedir. En büyük özelliği deniz zannettiğiniz gölüdür. Köyceğiz Gölü gerçekten büyüktür, kışın dalgalar oluşmaktadır. Köyceğiz Gölü kıyısında yürüme alanları mevcuttur.  Büfe ve restoranlar kıyıda hizmet vermektedirler. Gölde gezi tekneleri ile gezebilirsiniz. Mutlaka günü birlik gezi planlaması yapmanızı öneriyoruz.


Dalyan

Köyceğiz’den sonra Fethiye istikametine doğru tarihin zenginliklerinin yattığı Dalyan bulunmaktadır. Kendinizi o dağlara oyulmuş mezarlara bakarken ya bir film setinde olduğunuzu düşünebilir ya da biraz sakin bir yerde iseniz, zamanda geri gittiğinizi düşünebilirsiniz. Akyaka'ya kadar gelip Dalyan’ı görmeden gitmeyiniz. Tarihi ve doğal bir yapı içerisinde mutlaka bir gün yaşamanızı öneriyoruz.
Akyaka doğal zenginlikleri ve sakinliği ile sizleri bekliyor. Unutmayınız ziyaret planlarınızda bu zenginlikleri görebilmeniz için biz de sizlere yardımcı olacağız.                                
Huzurhan Otel Turizm Tesisi Yönetiminden bilgi alabilir ve kendinize güzel bir tatil programı yapabilirsiniz.
HOŞGELDİNİZ

Sizleri Huzurhan Otel Turizm Tesisimiz'de Ağırlamaktan Mutluluk Duyacağız.